Urządzamy kuchnię – jak wybrać dobrej jakości noże kuchenne?Na etapie urządzania i wyposażania kuchni nie można zapomnieć o takich akcesoriach jak noże kuchenne. Żaden szef kuchni nie zabiera się nawet do gotowania, gdy nie ma do dyspozycji ostrego noża. Różnego rodzaju noże kuchenne znacząco ułatwiają gotowanie, a ponadto wpływają na formę i smak potraw. Na rynku jest szeroki wybór takich narzędzi i łatwo się pogubić. Podpowiadamy zatem, po jaki nóż kuchenny warto sięgnąć.

Profesjonalne noże kuchenne – nie tylko dla szefów kuchni

Jeśli chcesz kupić noże kuchenne do swojej kuchni, to koniecznie pomyśl o profesjonalnych narzędziach. Takie noże są używane przez kucharzy i szefów kuchni, co świadczy o ich jakości i funkcjonalności. Profesjonalne noże kuchenne nie są jednak przeznaczone wyłącznie do użytku w obiektach gastronomicznych. Taki nóż możesz sobie sprawić do własnej kuchni. Jeśli chodzi o wyposażenie kuchni (ale też całego domu), to zdecydowanie lepiej stawiać na produkty wysokiej jakości. Profesjonalne noże posłużą ci bez szwanku przez lata i przygotujesz dzięki nim każdą potrawę. To inwestycja w smak i jakość serwowanych dań. A przecież chcemy jeść zdrowo i smacznie – nie tylko w renomowanej restauracji, ale także w zaciszu własnego domu.

Profesjonalne noże – co wybrać?

Pamiętaj, że w kuchni potrzebne są różne rodzaje noży. Najlepiej zdecydować się na zestaw noży kuchennych, składający się z takich elementów, jak:

  • nóż szefa kuchni

  • nóż do chleba

  • nóż do warzyw

  • nóż do mięsa

  • nóż do filetowania ryb

  • nóż do serów

Nie można zapomnieć także o ostrzałce, dzięki której twoje noże zawsze będą perfekcyjnie ostre.

Profesjonalne noże są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dopełnienie stanowi ergonomiczna rękojeść (może być wykonana z różnych materiałów: drewniana czy stalowa). Dobry nóż nie jest wcale lekki. Jest wyważony i ma odpowiedni ciężar. Jeśli dotychczas nie miałeś styczności z profesjonalnymi nożami kuchennymi, to z pewnością poczujesz różnicę. Dobry nóż kuchenny pewnie leży w dłoni.

Noże w bloku – stylowe dopełnienie kuchni

W domowej kuchni idealnie odnajdą się stylowe noże w bloku. To także świetny pomysł na prezent, jeżeli wybierasz się na tak zwaną parapetówkę. Przede wszystkim ułatwia to przechowywanie noży i sprawia, że zawsze masz pod ręką odpowiedni nóż. Noże w bloku, ustawione na kuchennym blacie, znajdują się poza zasięgiem dzieci. Jest to więc bezpieczne rozwiązanie. Poza tym leżące w szufladzie po prostu by się niszczyły, a ostrze tępiło. Noże w bloku dostępne są w różnych wersjach – estetyczny blok z drewna dębowego wprowadzi odrobinę przytulności, natomiast taki z granitu lub ze stali doda wnętrzu luksusowego sznytu.