Jak być zorganizowanymJeśli chcesz pozostać zorganizowany, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Po pierwsze, musisz zrobić listę rzeczy do zrobienia na każdy dzień, abyś wiedział, co musisz zrobić. Następnie, należy ustawić cele, tak aby wiedzieć, co chcesz osiągnąć. Po trzecie, musisz być na szczycie swojej poczty elektronicznej, aby nie zostać w tyle. Wreszcie, musisz utrzymać swoje cyfrowe życie zorganizowane poprzez umieszczenie rzeczy tam, gdzie ich miejsce.

Używaj kalendarza i aplikacji przypominających

Kiedy jesteś w szkole lub pracy, istnieje wiele rzeczy, które są zaplanowane z wyprzedzeniem. Obejmuje to zajęcia, spotkania i wydarzenia, które są ważne dla twojego życia. Mogą być też inne wydarzenia, które nie są tak zaplanowane, ale nadal dobrze jest je śledzić. Powinieneś śledzić te wydarzenia w swoim kalendarzu, aby nie zapomnieć o nich. Jeśli pracujesz w biurze, ludzie wokół ciebie docenią to, jeśli dasz im znać o swoich spotkaniach. Mogą nawet dodać wydarzenia z Twojego kalendarza do swoich własnych kalendarzy, aby mogli śledzić Twoje zobowiązania. Większość kalendarzy posiada opcję pozwalającą innym osobom na przeglądanie i/lub dodawanie do nich wydarzeń.

Sprawdzaj swoją skrzynkę odbiorczą

Posiadanie czystej skrzynki odbiorczej może pomóc Ci pozostać zorganizowanym na wiele sposobów. Jeśli masz dużo e-maili w skrzynce odbiorczej, może to być naprawdę rozpraszające i może oderwać od rzeczy, które powinieneś robić. Może być również trudno znaleźć pewne e-maile, które naprawdę trzeba mieć w skrzynce odbiorczej. Jeśli masz wiele e-maili w skrzynce odbiorczej, może być naprawdę trudno śledzić wszystko, więc może chcesz oczyścić go co jakiś czas. Jest kilka sposobów, aby to zrobić. Możesz przejrzeć skrzynkę odbiorczą i usunąć wszystko, czego nie potrzebujesz, albo umieścić wszystko w utworzonym przez siebie folderze.

Zorganizuj swoje cyfrowe życie

To może być kuszące, aby po prostu zignorować e-mail w skrzynce odbiorczej i zachować przewijanie, ale jeśli chcesz pozostać zorganizowany, będziesz chciał wziąć kilka minut każdego dnia, aby zająć się nim. Jeśli używasz komputera, oznacza to prawdopodobnie posiadanie konta e-mail, które sprawdzasz regularnie. Jeśli nie chcesz spędzić całego dnia na przewijaniu skrzynki odbiorczej, foldery i filtry mogą się przydać. Jeśli jesteś osobą, która lubi robić zdjęcia, posiadanie cyfrowego albumu fotograficznego może być naprawdę pomocne. Może to być pomocne, jeśli masz dużo zdjęć rodzinnych lub jeśli masz przyjaciół, którzy lubią wysyłać ci zdjęcia. Możesz zorganizować swoje zdjęcia i umieścić je na stronie internetowej lub w programie komputerowym, abyś mógł je przeglądać, kiedy tylko chcesz.