Na co dzień specjalizujesz się w transporcie różnego rodzaju towarów za pomocą wywrotki? Niezwykle ważne jest to, aby mechanizm wywrotu działał bez zarzutu. Taka niezawodność wpływa korzystnie na komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy, a także na wydajność świadczonych usług transportowych. W pojazdach typu wywrotka stosuje się specjalnie siłowniki hydrauliczne podskrzyniowe. Dowiedz się, czym one są oraz na jakiej zasadzie działają.
Czym są siłowniki hydrauliczne podskrzyniowe?
Na samym początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czym są siłowniki podskrzyniowe. Jak sama nazwa wskazuje, montuje się je pod skrzynią samochodu dostawczego lub ciężarowego typu wywrotka. Obecnie można umieszczać je zarówno na ramie samochodu, jak i na przyczepie. Ich podstawowym zadaniem jest umożliwienie podniesienia wywrotki i wysypania znajdującego się w niej ładunku (najczęściej materiału sypkiego). Na rynku dostępne są różne modele siłowników. Należy dobierać je bezpośrednio do swoich potrzeb i specyfiki wywrotki. Wybrane z nich stosowane są w wywrotkach trzystronnych i dwustronnych, czyli takich, które umożliwiają wyładunek w więcej niż jednym kierunku.
Siłowniki hydrauliczne podskrzyniowe – zasada działania
Zasada działania siłownika hydraulicznego podskrzyniowego teleskopowego jest relatywnie prosta. Składa się on m.in. z sekcji. Gdy sekcja posuwa się w komorze, następuje sprężenie cieczy roboczej i generowana jest siła. Ta użyta zostaje do wykonania danej pracy. W przypadku modeli podskrzyniowych siła wykorzystywana jest do podniesienia wywrotki i rozładunku przewożonego materiału. Hydraulika siłowa stosowana w tym obszarze powinna spełniać najwyższe rynkowe standardy w zakresie jakości wykonania i bezpieczeństwa stosowania.
Co wziąć pod uwagę przy wyborze siłownika podskrzyniowego?
Wybór siłownika podskrzyniowego warto poprzedzić dokładną analizą. Pod uwagę należy wziąć m.in. wymiary urządzenia oraz siłę wywrotu. Ta musi być dostosowana do gabarytów wywrotki oraz jej masy z maksymalnym obciążeniem gwarantowanym przez producenta. To klucz do tego, aby zadbać o bezpieczny i dokładny wyładunek. Ponadto analizuje się takie aspekty jak:
- rodzaj konstrukcji;
- materiały produkcyjne;
- sposób montażu;
- maksymalne ciśnienie pracy;
- długość skoku;
- udźwig wywrotu;
- wykończenie teleskopów;
- prostota eksploatacji i serwisowania;
- systemy bezpieczeństwa (np.: ogranicznik kąta wywrotu, specjalne zawiasy, kołyska, uszczelnienia techniczne).
Zadbaj o to, aby siłownik był idealnie dopasowany do typu użytkowanej przez Ciebie wywrotki. Produkty tego rodzaju znajdziesz w sklepie Hydromech pod linkiem: https://hydromech.eu/pl/menu/ciezarowki/silowniki-hydrauliczne/podskrzyniowe-335.html. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą branżowym.
Gdzie wykorzystuje się siłowniki hydrauliczne podskrzyniowe?
Siłowniki hydrauliczne podskrzyniowe stosuje się przede wszystkim w pojazdach typu wywrotka. Dostosowuje się je bezpośrednio do typu przyczepy. Ponadto urządzenia te mogą być montowane w różnego rodzaju maszynach. Zależy to od ich konstrukcji i przeznaczenia.
- Zewnętrzny materiał partnerski