Promienniki ciepła i ich niezwykłe korzyści dla zdrowiaWszyscy uwielbiamy przytulne, ciepłe łóżko. Dlatego mamy koce elektryczne, podgrzewane poduszki na materace i inne urządzenia grzewcze. Ale co by było, gdybyś mógł ogrzać swoje łóżko naturalnym ciepłem, które ukoi Twoje ciało i duszę? Czerwone ogrzewacze nazywane są również promiennikami. Zamiast elektrycznego elementu grzewczego, jak w przypadku standardowych ogrzewaczy pomieszczeń lub koców elektrycznych, wykorzystują one naturalne czerwone ciepło pochodzące ze spalania drewna lub innego źródła paliwa (np. propanu lub gazu ziemnego). Tego typu grzejniki są doskonałym dodatkiem do każdej sypialni. Zapewniają spokój i ukojenie, a jednocześnie przynoszą wiele korzyści dla zdrowia.

Właściwości nawilżające czerwonych podgrzewaczy

Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech czerwonych grzejników jest to, że nawilżają powietrze. Jest to świetne rozwiązanie w suchym klimacie lub o suchej porze roku. Może również pomóc osobom z problemami górnych dróg oddechowych (np. Z wiekiem ludzie są bardziej podatni na przewlekłą suchość i podrażnienie błon śluzowych. Suchość może zwiększać ryzyko rozwoju infekcji dróg oddechowych i utrudniać ich leczenie. Ponadto może powodować dyskomfort, szczególnie u osób starszych, u których często spada zdolność do produkcji śliny. Promienniki ciepła nawilżają powietrze i sprzyjają lepszej jakości snu.

Promienniki ciepłą a depresja

Stres i niepokój są również redukowane przez czerwone grzejniki. Badania wykazują, że grzejniki wytwarzają pole elektromagnetyczne, które może zwiększyć poziom serotoniny w mózgu, co pomaga zmniejszyć stres i niepokój. Niektórzy ludzie cierpiący na depresję lub zaburzenia lękowe mogą odnieść korzyści ze stosowania ogrzewaczy. Czerwone grzejniki są idealne dla osób cierpiących na SAD (Seasonal Affective Disorder), czyli rodzaj depresji spowodowanej zmniejszoną ekspozycją na światło słoneczne, która może występować w miesiącach jesiennych i zimowych. Kiedy słońce zachodzi, ekspozycja na czerwone światło może pomóc organizmowi w dalszej produkcji serotoniny. Może to pomóc w poprawie nastroju i przygotowaniu się do snu.

Pomoc w oddychaniu i dla osób cierpiących na astmę

Jeśli masz problemy z oddychaniem, czerwone grzejniki mogą Ci w tym pomóc. Czerwone grzejniki wytwarzają tak zwaną "energię dalekiej podczerwieni" jako produkt uboczny spalania paliwa. Udowodniono, że energia ta pomaga w problemach z oddychaniem. Badanie opublikowane w American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine wykazało, że energia dalekiej podczerwieni może pomóc płucom i układowi oddechowemu, zwłaszcza gdy powietrze jest suche. Osoby cierpiące na POChP, astmę i rozedmę płuc mogą wykorzystywać energię dalekiej podczerwieni w celu zmniejszenia objawów lub podjęcia innych kroków pomagających kontrolować stan zdrowia.

Naturalne terapie zmniejszające ból i stan zapalny

Jeśli kiedykolwiek cierpiałeś na jakiekolwiek bóle lub stany zapalne, czerwone promienniki mogą Ci w tym pomóc. Niedawno przeprowadzone badania wykazały, że energia dalekiej podczerwieni może rozkładać toksyny i wzmacniać układ odpornościowy, co może być potencjalnym rozwiązaniem w walce z bólem. W innym badaniu analizowano różne długości fal promieniowania podczerwonego i ich potencjał w zmniejszaniu stanu zapalnego. Wyniki wykazały, że promieniowanie z zakresu bliskiej podczerwieni (z czerwonej części widma elektromagnetycznego) było najbardziej skuteczne w zmniejszaniu stanu zapalnego.