Bezpieczne prasowanie tiuluTiul jest tkaniną wykorzystywaną do produkcji dystyngowanych kreacji a także kostiumów. Tiul prezentuje się znakomicie i potrafi nadać delikatny, elegancki wygląd każdej odświętnej kreacji. Niestety, jest również bardzo delikatny, przez co nie sposób uniknąć licznych zagnieceń.

Jak prasować tiul?

Przystępując do prasowania tiulu warto pamiętać, żeby nie używać tradycyjnego żelazka – zbyt wysokie ustawienie temperatury może przepalić tkaninę. Jakie jest zatem dobre rozwiązanie? W niektórych wypadkach, kiedy tkanina jest bardzo cienka, można po prostu ją zamoczyć, a następnie poczekać do jej wyschnięcia wieszając ją na wieszaku. Gdy już wyschnie - po większości zagnieceń nie powinno być ani śladu. Niestety w przypadku materiału, który jest bardziej zbity i gruby ta metoda nie zadziała. Wówczas polecamy prasowanie tiulu czystą parą.

Prasowanie parą

Najbardziej efektywne prasowanie za pomocą pary odbywa się wykorzystując do tego nowoczesny streamer. Takie urządzenie skupia się na generowaniu wyrzutu pary, a nie ma ciepłej stopie. Co więcej, intensywność pary może być zwiększana według potrzeb, bo posiadają też tryb o zwiększonej mocy przydatny w wypadku trudniejszych zagnieceń. Duże ciśnienie strumienia pary pozwala uniknąć kontaktu bezpośredniego płytki parowej z tkaniną oraz ryzyka wyświecenia lub przypalenia.

Para wodna wnikając w materiał pozwoli włóknom rozluźnić się i wrócić do naturalnego kształtu. Jako rezultat pozwala pozbyć się niechcianych zagnieceń oraz uniknąć rozciągnięć. Prasowanie parowe jest wydajne zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z tiulem ułożonym warstwowo. Wówczas para wnika w każdą warstwę nadając jej upragniony, zadbany kształt. Nie ryzykujemy też, że utrwalimy powstałe już wcześniej zagniecenia, tak jak to czasem może się zdarzyć w przypadku prasowania żelazkiem tradycyjnym.

Najlepsze modele parownic do ubrań poznasz na stronie https://www.ranking-zelazek.pl/parownica/.

Parownica do prasowania parą

Parownica do ubrań jest lekka i komfortowa. Ergonomiczny kształt sprawia, że przy odświeżaniu nawet sporej ilości ubrań czynności nie będzie bolała Cię dłoń ani nie będziesz czuła się zmęczona. Co więcej, dzięki opcji użycia steamera w pionie, nie musisz już rozkładać deski do prasowania. Parownica do odzieży jest przeznaczona dla osób, które żyją intensywnie, cenią swój czas, a także pragną przedłużyć nieskazitelny wygląd swojej koronkowej garderoby. Jednak pamiętaj, że parownica do ubrań powinna posiadać odpowiednio dużą głowicę z wieloma dyszami parowymi a także wysoką moc. Dzięki temu cały proces wygładzania tkanin będzie szybki i skuteczny.